Forum Discuţii juridice Achiziţii publice licitatie cu dichis
Discuție deschisă în Achiziţii publice

licitatie cu dichis

Un SC poate participa la o licitatie deschisa si apoi castiga daca nu sunt indeplinite prevederile art. 181 din OUG 34/2006. Este obligatorie declaratia privind neicadrarea in situatiile prevazute de art. 181. Se poate face derogare?
Poate participa la licitatie, insa va fi descalificata daca nu prezinta/nu indeplineste conditiile prevazute la Art.181. Declaratia priv. indeplinirea conditiilor de la Art.181 este obligatorie si nu, nu se poate face derogare de la aceasta regula.
Daca este singurul participant ce se intampla cu licitatia? daca nu indeplineste conditiile?
Daca ofertantul nu indeplineste conditiile solicitate in documentatia de atribuire, chiar daca este singurul participant, licitatia se anuleaza.