Forum Discuţii juridice Executare silită credit ipotecar
Discuție deschisă în Executare silită

credit ipotecar

O societate care a contractat un credit ipotecar(ipoteca este instituita pe imobilul asociatului),intra in insolventa.Este posibil ca banca sa nu declare creditul scadent ,urmand ca proprietarul sa achite ratele in continuare,chiar daca societatea intra in faliment?
ipotecarul nu-i parte in contractul de credit....
ipotecarul, ca proprietar poate oferi din credit spre liberare doar valoarea la care a fost evaluat imobilul...cel mult o actualizare - in plus ( avand in vedere imprevizibilitatea si.. ceea ce nu-i cazul in conditiile de azi)

am vazut si alte aiureli INCLUSIV articole:)