Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata energiei termice la apartament fara repartitoare.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata energiei termice la apartament fara repartitoare.

Buna ziua
Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza sau care sunt normele legale privitoare la calculul energiei termice intr-un apartament fara repartitoare. Mentionez ca stau intr-un bloc unde exista 14 apartamente cu centrale pe gaz, 4 apartamente cu repartitoare si unul fara repartitoare (cel inchiriat de mine).
Va multumesc.
Dv. vi se aplica pentru fiecare calorifer maximul de consum din luna respectiva al unui calorifer contorizat identic cu cel pe care il aveti in camera respectiva si se aplica un 10% in plus acestui consum. Asta in ce priveste consumul individual.
Pentru partea comuna vi se mai repartizeaza pe cota parte indiviza consumul calculat pentru spatiile comune si tevile verticale la fel cu ceilalti proprietari de pe scara.

Trebuia sa fi primit o fisa individuala de calcul. Ati primit-o?