Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 112

buna ziua.
va rog sa ma ajutati putin: am un angajat pensionar cu 1/2 norma adica 4 ore / zi, stiu ca pentru el nu trebuie sa retin contributie pentru somaj, dar in declaratia 112 nu-mi valideaza cu 0. Ce sa fac?
Va multumesc pentru ajutor.
martady a scris:

buna ziua.
va rog sa ma ajutati putin: am un angajat pensionar cu 1/2 norma adica 4 ore / zi, stiu ca pentru el nu trebuie sa retin contributie pentru somaj, dar in declaratia 112 nu-mi valideaza cu 0. Ce sa fac?
Va multumesc pentru ajutor.

La randul " Asigurat in sistemul de asigurari pentru somaj trebuie sa bifat 2-neasigurat
si totodata in sectiune "A" randul 2 trebuie sa bifati pensionar
multumesc mult pentru ajutor
martady a scris:

multumesc mult pentru ajutor

Dupa multumirile primite, trag concluzia ca ati rezolvat problema. Ma bucur ca v-am putut ajuta, desi nu sunt "specialist"....:luck: