Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Cum pot demonstra ca sunt consilier juridic definitiv?
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Cum pot demonstra ca sunt consilier juridic definitiv?

Am nevoie de ajutorul dumneavostra,sunt angajata de 4 ani cu cmi,la o societate comerciala in functia de consilier juridic,intrebarea mea este urmatoarea:in carnetul de munca nu s-a specificat ca sunt consilier juridic debutant,deci cum voi demonstra daca sunt definitiv? Multumesc anticipat.
In prezent nu puteti demonstra daca sunteti definitiv decat cu un document de la CCJ. Inscrieti-va si vedeti care sunt conditiile, eventual un examen de definitivat, depinde de judet.
ar trebui sa va inscrieti la oricare dintre asociatiile profesionale a consilierilor juridici din Romania, infiintata in baza legii 514/2003.
va multumesc pt raspuns.
inscriere in Colegiul Consilierilor Juridici si examen de definitivat, obligatoriu
Definitivatul CCJ nu este recunoscut decat de CCJ si asta pentru faptul ca legea nu prevede aceasta competenta nimanui.