Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Trecerea in treapta superioara a unui functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Trecerea in treapta superioara a unui functionar public

Buna ziua!
Va rog sa imi spuneti si sa faceti trimitere la legislatia in vigoare la cati ani pot trece din functia de consilier superior treapta 3 in treapta 2?
Va multumesc!
Nu mai exista trepte de salarizare din 01.01.2011. Singura promovare posibila este cea in grad profesional, din 3 in 3 ani, cu respectarea anumitor conditii.
Multumesc pentru raspuns! Fiind consilier superior in prezent inseamna ca nu mai pot promova, insa pot trece la o alta gradatie atunci cand intru intr-o noua transa de vechime.