Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

functionar public

In anul 2010 am fost consilier superior clasa I, treapta 2, gradatia 5. In data de 1.06.2012 am trecut consilier superiar clasa 59, gradatia 5. Va rog sa-mi raspundeti cum se poate trece la treapta 1 de salarizare? Conform legii 284/2010 mi s-a spus ca nu mai pot promova intr-o treapta superioara. Multumesc!
Asa este, nu mai puteti promova, asta pt ca nu mai exista treptele de salarizare. Asa se intampla si cu cei care, de exemplu sunt pe gradul superior, treapta 3 de salarizare. Raman acolo mult si bine, sau poate pana cand se vor aplica coeficientii de salarizare#-o
De la 01.01.2011 au disparut treptele de salarizare,implicit avansarea in treapta de salarizare, pana la aplicarea coeficientilor de ierarhizare din Legea 284/2010 (coeficientul aferent clasei 59) ramaneti cu drepturile aferente treptei a 2 a de salarizare.