Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... am nevoie de ajutor.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

am nevoie de ajutor.

buna ziua,

ma lamureste cineva si pe mine cum sa interpretez corect" sunt considerate venituri din salarii toate veniturile in bani si/sau in natura obtinute de o persoana fizica ce desfasoara o activitate in baza unui contract individual de munca SAU A UNUI STATUT SPECIAL PREVAZUT DE LEGE
CE INSEAMNA ACEST STATUT SPECIAL PREVAZUT DE LEGE?
astept pareri
o zi cat mai buna sa aveti :)
Exemplu: Statutul profesiei de avocat.
Adica sunt anumite profesii care functioneaza in baza unui statut prevazut de legi speciale.