Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Amenda pentru declaratia 300 la un PFA la norma, ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Amenda pentru declaratia 300 la un PFA la norma, neplatitor de TVA

Salutare,

Din 2009 am un PFA la norma de venit (cod CAEN 6311) si la inceputul anului am primit un plic cu un document prin care sunt instiintat ca trebuie sa platesc o amenda de 1000 lei pentru nedepunerea a doua declaratii 300.

Din cate am observat declaratia 300 are legatura cu TVA-ul, respectiv decontarea acestuia, sau cel putin asta am inteles. Daca despre asta e vorba, eu nu sunt platitor de TVA, deci de ce trebuie sa depun aceasta declaratie?

Va multumesc.
instiintare?
ce fel de document ati primit?
ce denumire are mai exact?
Documentul se intituleaza "Proces verbal de constatare si sanctionare a contravenientelor".
si la luna se refera, la doua trimestre?
Este vorba despre lunile iunie si septembrie 2011.
Psyche, utilizator
intrati la mfinante.ro
aveti optiunea informatii fiscale si bilanturi
introduceti cif-ul acolo]vedeti de ce sunteti platitor in vectorul fiscal
poate v-au inregistrat ca platitor tva