avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 774 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Atribut Fiscal
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Atribut Fiscal

Buna ziua,
Cum aflu ce firme sunt platitoare de tva ?
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 17:06, 15 Octombrie 2011
Dupa declaratia de mentiune din vectorul fiscal 010
Multumesc, dar ma intereseaza pentru facturare, nu am de unde sa le vad la circa 300 de clienti decl. 010.
Pe situl mfinante.ro , in dreapta jos la fereastra ''Agenti economici'' gasiti ''informatii fiscale si bilanturi''..intrati, introduceti codul fiscal al societatii si vi se afiseaza toate datele de identificare - inclusiv pt TVA.
Multumesc!
Aveti aici link-ul:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma nou infiintata si vectorul fiscal camicami camicami O firma nou infiintata la Reg. Comertului,in iulie 2011,este obligata sa se inregistreze si la fisc,la vectorul fiscal, din momentul infiintarii la ... (vezi toată discuția)
Trecere la tva trimestrial ionela11 ionela11 Buna ziua, Am depus o decl 010 la Anaf prin care trec la tva trimestrial. Cum pot afla online daca s-au actualizat informatiile? (vezi toată discuția)
Declaratia 094 poate fi rectificata? elena1312 elena1312 Buna ziua, pentru numai 300 lei am intrat la impozit 3%, dar am gasit o factura emisa de mine care nu a inregistrat-o contabila mea, care este de 500 lei si ... (vezi toată discuția)