Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cifra de afaceri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cifra de afaceri

daca aplic prorata , deci am si venituri scutite de tva ( chirie, comision) dar si venituri cu tva ( vanzare marfa) , pentru declaratia 094 privind tva -ul la luna / trimestru, cum determin cifra de afaceri?
va rog sa ma ajutati cu o declaratie privin prorata provizorie model dar si cum ar trebui completata
va raman recunoscatoare
va rog daca mai are cineva aceasta situatie...e prima oara cand ma confrunt cu asa ceva
multumesc
Deci e chiar o mare belea chestia asta... Cu prorata...
poate va e de ajutor asta;gasiti pe site-ul anaf codul fiscal,iar la art. 152 alin 1 si 2 face referire la cifra de afaceri.
Multumesc, m-am luminat.