Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general REF. DECL.100
Discuție deschisă în Contabilitate în general

REF. DECL.100

Am depus D100 on-line , dar cand am completat-o am omis sa sterg "RO"( deci firma nu era platitoare de TVA), in rest nu am gresit nimic, am depus-o si mi s-a dat confirmarea ca fiind fara eroare.
INTREBAREA: Va rog sa-mi spuneti daca in cazul acesta ar trebui sa depun o rectificativa, adica D 710 corecta prin care sa trec CIF societatii fara "RO".
VA MULTUMESC.
Avand in vedere ca in baza de date a anaf sunteti inregistrat ca neplatitor de tva , nu cred sa fie vreo problema, mai ales ca este vorba de declaratia 100 , nu 300- decontul de tva.
Si in declaratia 100 nu va inreg. ca plat de tva , doar declarati impozitul , asta e rostul declaratiei,nu?
MULTUMESC MULT, DA DECLARATIA A FOST COMPLETATA PE O