Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... care este salariu brut minim pentru studii superioare?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

care este salariu brut minim pentru studii superioare?

Buna seara! Avand in vedere ca nu mai exista contract colectiv de munca la nivel national imi puteti spune daca salariul pentru un absolvent de studii superioare se mai calculeaza in functie de acei coeficienti de calificare. Care ar fi salariul minim brut pentru un consilier juridic angajat la o firma de consultanta?! Multumesc!
Salariul minim brut este de 700 lei lunar , in lipsa unor coeficenti de ierarhizare ....