avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii plati salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

plati salarii

daca esti angajat la firma ta si ai un salariu de 1800 brut cat trebuie sa platesti la stat?

multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 18:07, 22 Ianuarie 2012
caen 7430 traduceri


0, 178 % pentru fondul de accidente
Nu folositi declaratia 112?

sper ca aveti SRL,,, daca sunteti PFA nu va poti angaja pe ea....OUG 44/*2008 modificata spune: “Art. 17. – (1) PFA isi poate desfasura activitatea conform prevederilor art. 4 lit. a) sau poate angaja, in calitate de angajator, terte persoane cu contract individual de munca, incheiat in conditiile legii.”


Ultima modificare: Duminică, 22 Ianuarie 2012
leuca_luminita, utilizator
contabila se ocupa, ba da o foloseste insa firma e deschisa de curand si eu sunt putin avion:sorry:
annajanette a scris:

contabila se ocupa, ba da o foloseste insa firma e deschisa de curand si eu sunt putin avion:sorry:


contabilul care nu da explicatiii ( din punctul meu de vedere, e o parere personala) si care nu-si indruma colaboratorii ar cam trebui schimbat.....parerea mea....

M-am edificat: sunteti SRL, puteti sa va angajati...
Ultima modificare: Duminică, 22 Ianuarie 2012
leuca_luminita, utilizator
annajanette a scris:

daca esti angajat la firma ta si ai un salariu de 1800 brut cat trebuie sa platesti la stat?

multumesc


Puteti afla toate aceste date si, de asemenea, sa faceti simulari pentru alte sume de aici:
[ link extern ] /
Iulian Manea a scris:

annajanette a scris:

daca esti angajat la firma ta si ai un salariu de 1800 brut cat trebuie sa platesti la stat?

multumesc


Puteti afla toate aceste date si, de asemenea, sa faceti simulari pentru alte sume de aici:
[ link extern ] /



acolo am facut un calcul la 1000 ron mi-a dat 1800 insa partea cu faptul ca si societatea plateste nu o ia in calcul...

Alte discuții în legătură

Ajutor!nu ma descurc! gabitza1980 gabitza1980 :help: sunt nevoita sa ma descurc singura deocamdata.va rog ma puteti ajuta?am urmatoarea situatie: -un salariat isi incepe activitatea in ... (vezi toată discuția)
Salarizare alex86add alex86add HRISTOS A INVIAT!! As dori sa stiu daca o Asociatie de proprietari angajeaza cu contract partial de munca o femeie de serviciu oferindu-i un ... (vezi toată discuția)
Impozit pe salariu octaviuss octaviuss buna ziua ! as dori sa va intreb daca e corect sa imi opreasca impozitul pe salar din remuneratiile lunare desi sunt inca in proba si nu am angajare ... (vezi toată discuția)