Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii plati salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

plati salarii

daca esti angajat la firma ta si ai un salariu de 1800 brut cat trebuie sa platesti la stat?

multumesc
caen 7430 traduceri

0, 178 % pentru fondul de accidente
Nu folositi declaratia 112?

sper ca aveti SRL,,, daca sunteti PFA nu va poti angaja pe ea....OUG 44/*2008 modificata spune: “Art. 17. – (1) PFA isi poate desfasura activitatea conform prevederilor art. 4 lit. a) sau poate angaja, in calitate de angajator, terte persoane cu contract individual de munca, incheiat in conditiile legii.”

leuca_luminita, utilizator
contabila se ocupa, ba da o foloseste insa firma e deschisa de curand si eu sunt putin avion:sorry:
annajanette a scris:

contabila se ocupa, ba da o foloseste insa firma e deschisa de curand si eu sunt putin avion:sorry:

contabilul care nu da explicatiii ( din punctul meu de vedere, e o parere personala) si care nu-si indruma colaboratorii ar cam trebui schimbat.....parerea mea....

M-am edificat: sunteti SRL, puteti sa va angajati...
leuca_luminita, utilizator
annajanette a scris:

daca esti angajat la firma ta si ai un salariu de 1800 brut cat trebuie sa platesti la stat?

multumesc

Puteti afla toate aceste date si, de asemenea, sa faceti simulari pentru alte sume de aici:
[ link extern ] /
Iulian Manea a scris:

annajanette a scris:

daca esti angajat la firma ta si ai un salariu de 1800 brut cat trebuie sa platesti la stat?

multumesc

Puteti afla toate aceste date si, de asemenea, sa faceti simulari pentru alte sume de aici:
[ link extern ] /

acolo am facut un calcul la 1000 ron mi-a dat 1800 insa partea cu faptul ca si societatea plateste nu o ia in calcul...