Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariu
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariu

buna ziua. am si eu o intrebare si daca imi poate cineva cateva informatii care sa imi poate fi de folos. am un credit ipotecar facut in 2007 cu fosta sotie. nu am mai putut plati creditul si acum luna aceasta mi sa facut poprire pe salariu ,de fapt m-am trezit ca am retinere la salariu. Dosarul de fapt a fost preluat de o firma de recuperari creante si vineri am primit o somatie imobiliara de la executoare prin care ma instinteaza sa achit suma luat de la banca altfel imiscoate apartamentul la licitatie. ce este de facut ? care mai este in situatia mea? voi cum ati procedat sau ce etape ati parcurs ? va mutumesc.
gi-jane2, moderator
Aveti varianta ,fie formulati contestatie la executare cu scopul obtinerii unei hotarari de suspendare a executarii silite,fie,negociati cu recuperatorul esalonarea platii debitului restant