Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale blocare cont banca
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

blocare cont banca

am de platit o suma de 19 mil din cauza demisiei din mapn.nu am platit o si nici nu stiu unde se plateste probabil undeva la impozit.problema este ca mi au blocat cardul de salariu.din cate stiu eu nu este legal.am discutat si cu contabilul de la societatea unde lucrez si dansul mi a spus ca in cel mai rau caz ar fi putut opri maxim 30% din salariu dar nu blocarea contului.ce pot face?
Luati legatura cu banca si spuneti ca acela este un card pt salariu. Ar trebui ca finantele sa va opreasca maxim 30 la suta in fiecare luna pana va achitati datoria. Am patit-o si eu dar am achitat toata suma (era mai mika) si mi-au deblocat contul imediat.
multumesc pt raspuns.asa gandeam si eu sa merg la banca pentru deblocare.in privinta achitarii am inteles ca pot alege cat sa platesc lunar pana la achitarea sumei.nu sunt obligat sa achit tot.