Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatie pariuri sportive
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatie pariuri sportive

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog, ce cuprinde legislatia in vigoare, privind pariurile sportive? Legi, ordonante etc. Va multumesc.
OUG 77/2009 privind organizarea şi exploatarea jocurilor de noroc , publicata in Monitorul Oficial nr. 439 din 26.06.2009, cu modificarile si completarile ulterioare