avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legislatie pariuri sportive
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legislatie pariuri sportive

Buna ziua. Imi puteti spune, va rog, ce cuprinde legislatia in vigoare, privind pariurile sportive? Legi, ordonante etc. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:26, 22 Ianuarie 2012
OUG 77/2009 privind organizarea şi exploatarea jocurilor de noroc , publicata in Monitorul Oficial nr. 439 din 26.06.2009, cu modificarile si completarile ulterioare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Licenta jocuri de noroc TUDOR OVIDIU TUDOR OVIDIU BUNA ZIUA ;AM O INTRBARE LEGATA DE JOCURILE DE NOROC: DACA JOCURILE DE NOROC FUNCTIONEAZA LA ALTA ADRESA DE CAT CEA SPECIFICATA PE LICENTA [nu este facuta ... (vezi toată discuția)
Taxa timbru social brook3013 brook3013 Buna ziua, Vreau sa stiu daca s-a abrogat taxa de 10% de timbru social asupra jocurilor de noroc? Cu ce data s-a abrogat? Multumesc (vezi toată discuția)
Subiect: intrare in vigoare oug si norme metodologice Bogdan Frunza Bogdan Frunza Salutare! Ma omoara OUG 77/2009. Cand intra in vigoare, daca pe net apare in M Of 439/26.06.2009 iar pe hartie apare publicata abia luni, 29.06.2009? daca ... (vezi toată discuția)