Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale licenta jocuri de noroc
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

licenta jocuri de noroc

BUNA ZIUA ;AM O INTRBARE LEGATA DE JOCURILE DE NOROC:
DACA JOCURILE DE NOROC FUNCTIONEAZA LA ALTA ADRESA DE CAT CEA SPECIFICATA PE LICENTA [nu este facuta mutatia la noua adresa] CARE SUNT SANCTIUNILE SAU CE IMPLICA ASTA DIN PUNCT DE VEDERE JURIDIC , CU TOATE CA AM PLATIT TOATE TAXELE LA ZI, SI AM COMPLETAT REGISTRELE ZILNICE SI CEL LUNAR. - MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU RASPUNS.
Cred ca este mai importanta urmatoarea prevedere a OUG 77/2009 privind organizarea si exploatarea jocurilor de noroc, publicata in Monitorul Oficial nr. 439/ 26.06.2009

Art. 27
(2) Operatorii economici care detin licente pentru exploatarea jocurilor de noroc valabile la data intrarii in vigoare a prezentei ordonante de urgenta si doresc continuarea activitatii pentru care au fost autorizati sunt obligati sa solicite, in conditiile prezentei ordonante de urgenta, licenta de organizare a jocurilor de noroc, in termen de 120 de zile de la data intrarii in vigoare a normelor de aplicare a prezentei ordonante de urgenta.