Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... somatie de plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

somatie de plata

somatie de plata og5/2001 judeacatoria a respins cererea judecatorul facand trimiterea: cerere în instanță în temeiul procedurii generale prevăzute de Codul de procedură civilă.

pot introduce o alta cerere la judecatorie in baza og 119/2007?

daca este o creanta certa, lichida si exigibila la plata, da
Nu va impiedica nimic, dar daca nu aveti o creanta certa, lichida si exigibila cel mai probabil veti primi aceeasi solutie.