Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de crestere a copilului de pana la 2 ani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de crestere a copilului de pana la 2 ani

Buna ziua. In prezent ma aflu in concediu de crestere a copilului de pana la 2 ani varsta pe care fiica mea o implineste in 28 ianuarie 2012. Intrebarea mea este in ce data trebuie sa ma intorc la serviciu, 28 sau 29 ianuarie 2012. Stiu ca va fi week-end, dar in intreprinderea noastra se lucreaza 24 din 24. Va multumesc pentru atentie.
Reluarea activitatii se va face cu data de 29.01.2012 ... incercati sa luati legatura cu angajatorul dvs si vedeti cum picati de serviciu ...intrucat 29.01.2012 pica in zi nelucratoare- teoretic - la servici ar trebui sa va prezentati pe data 30.01.2012.
Multumesc ptr raspuns