Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... obligatia de intretinere a parintilor de catre copii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

obligatia de intretinere a parintilor de catre copii

care este cadrul legal care reglementeaza obligatia de intretinere a printilor de catre copii si cum se poate pune in aplicare acest lucru
Despre intretinere puteti citi in noul cod civil de la art 516 pana la 534, vedeti ce s-ar potrivi situatiei dvs.
Va puteti intemeia cererea pe art 524, 516(1), 519 (b), insa sa aveti in vedere si art 526,527,528
Cererea se depune la judecatoria de pe raza domiciliului copilului