Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene pentru laborator cofetarie
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene pentru laborator cofetarie

Buna ziua, am 33 de ani si vreau s aobtin fonduri europene pentru a-mi deschide un laborator de cofetarie. Ce pasi trebuie sa urmez?
Buna ziua,
Inainte de a va raspunde ar fi nevoie de cateva precizari:
Unde doriti sa deschideti laboratorul, in mediu urban sau rural?
Acest laborator este o extindere a activitatii dvs, in sensul ca aveti deja o societate infiintata?

@ danacj

Laboratorul de cofetarie se poate infiinta atat in mediul rural cat si in cel urban, fie pe o firma noua, fie pe una existenta.

Ares-3, moderator
@GabrielPt
Raspunsul dvs. nu ii este de folos utilizatorului.

@danaciobanu

In mediu rural:
Programul PNDR masura 123:
[ link extern ] /
[ link extern ]
In mediu urban va puteti incadra cu cod CAEN 4724 Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate, principal sau secundar, in Programul de dezvoltare si modernizare a activitatilor de comercializare a produselor si serviciilor de piata citi aici si pentru alte conditii de eligibilitate:
[ link extern ] /

@danacj, sunteti in eroare. Masura 123 se aplica pe intreg teritoriul tarii, nu doar in mediul rural. La fel si celalalt program, se aplica si in rural, doar in mediul urban.
GabrielPt, utilizator
multumesc pentru indrumare si iesirea din eroare