Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recuperare cheltuieli judiciare.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recuperare cheltuieli judiciare.

Buna seara! Finantele publice mi-au retinut din contul bancar 150 lei, ca fiind cheltuieli judiciare catre stat. Parchetul a cerut acest lucru in urma unei ordonante,
contestata in instanta si desfiintata. Deci, banii pe care parchetul s-a grabit sa mi-i ia (inainte de a exista o hotarare definitiva), acum pot sa-i recuperez. INTREBARE: cui ma adresez (pentru mai multa operativitate): parchetului pentru indreptarea greselii, finantelor publice sau judecatoriei ? Multumesc frumos!
Investiti hotararea instantei cu formula executorie si in baza titlului executoriu ,adresati-va la DGFP in vederea recuperarii sumei retinute netemeinic