avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurarea de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurarea de sanatate

Buna seara.Locuiesc impreuna cu prietena mea,dar nu suntem casatoriti legal.Eu sunt angajat cu carte de munca,dar ea nu lucreaza.As dori sa-mi spuneti daca poate fi coasigurata pe asigurarea mea de sanatate,si ce acte imi trebuie. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 09:27, 28 Ianuarie 2012
Nu poate fi considerata coasigurata pentru ca nu aveti act de casatorie legala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare in sistemul public de sanatate camellia_camy camellia_camy As dori sa va rog daca se poate sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare: In cazul in care sotia este incadrata cu carte de munca si plateste asigurarile la ... (vezi toată discuția)
Asigurare de sanatate la persoana fara venit Siluana Siluana Buna ziua Pot beneficia de asigurare de sanatate daca nu am venit? Din 2011 - 2013 am fost in conediu de crestere copil, iar apoi timp de 6 luni, am intrat ... (vezi toată discuția)
Pot sa fiu coasigurat daca detin un teren? ladyana ladyana Buna ziua, Detin teren , dar acesta nu este lucrat...e parloaga...Pot sa fiu coasigurata?nu am nici un venit... Multumesc.. (vezi toată discuția)