Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurarea de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurarea de sanatate

Buna seara.Locuiesc impreuna cu prietena mea,dar nu suntem casatoriti legal.Eu sunt angajat cu carte de munca,dar ea nu lucreaza.As dori sa-mi spuneti daca poate fi coasigurata pe asigurarea mea de sanatate,si ce acte imi trebuie. Va multumesc.
Nu poate fi considerata coasigurata pentru ca nu aveti act de casatorie legala.