Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... DANA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

DANA

:Am inregistrat o ii in 8 08.2011,am depus declaratia 220 tot atunci.Va rog sa ma informati daca mai trebuie sa depun declaratia 220 pe 2012,pana la 31 ian.,sau pot sa o depun impreuna cu declaratia 200 oricand pana in mai. VA MULTUMESC.

"art 81...
(3) Contribuabilii care în anul anterior au realizat pierderi şi cei care au realizat venituri pe perioade mai mici decât anul fiscal, precum şi cei care, din motive obiective, estimează că vor realiza venituri care diferă cu cel puţin 20% faţă de anul fiscal anterior depun, odată cu declaraţia privind venitul realizat, şi declaraţia estimativă de venit."

Decl 220 se depune odata cu decl 200 pina in 25mai 2012.