avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Electronica... 2012 & Soarele!! Vom ajunge iar ...
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Electronica... 2012 & Soarele!! Vom ajunge iar in ''Epoca de Piatra''?

Suntem in 2012 si ne domina Electronica ! Peste Tot ! Suntem ( am devenit ) dependenti de computere ; Internet ; telefon mobil .... si altele !
Dar avem un dusman de temut .... Soarele ! Anul 2012 este unul cu o activitate solara foarte intensa ( explozii solare ) care pot duce la
perturbari grave in telecomunicatii & aparate electronice !!
Poluarea din ultimul timp a '' gaurit '' serios protectia Pamntului fata de radiatii solare nocive atat pentru noi ( oamenii ) cat si pentru electronicele fara de care Nu '' mai putem respira '' !
Si '' furtuna '' solara se va intensifica in anii urmatori ... foarte Mult !!
Suntem pregatiti se ne '' despartim '' de electronice ?
Sa revenim '' un pic '' la nivelul anilor 1800 ??
Inclusiv fara magicul '' Curent Electric '' !
Exploziile solare vor afecta si reteaua electrica ( transformatoarele ) sunt cele mai expuse !!
Cel mai recent răspuns: ContSters205490 , utilizator 16:08, 30 Ianuarie 2012
Interesant,
ma duc sa cumpar niste lumanari:D
Cu adevarat este Interesant ! Au cunoscut '' fenomenul '' canadienii acum ceva timp .. cand au ramas in bezna ....... cateva zeci de ore !
Lumanarile sunt O.K ! Dar fara telefon ; Net cum mai facem afaceri ??
Scriem cu pana ?? Pe papirus ?? Sau ne '' bazam'' pe Contractul Verbal ???
Cum ne mai deplasam ? AVIATIA ; marina se bazeaza pe GPS ; electronica * sateliti !! Ne intoarcem la busola ? Caruta cu cai este mai ECO .... Nu emite
CO2 !!
Mai ingrijorator este efectul ( UV ) asupra oamenilor ; plantelor & Animalelor !!
Un cancer de piele Nu este prea '' Comod ''' !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Români premiați - valori românești Laura Ciobeica Laura Ciobeica Buna ziua dragi colegi si stimati utilizatori, De ceva vreme sunt in cautarea stirilor pozitive, povesti frumoase despre romani frumosi, romani premianti ... (vezi toată discuția)
Stiati ca... trope_doi trope_doi …Insula Pastelui a fost descoperita de olandezul Roggeveen? Evenimentul s-a petrecut in ziua de Pasti a anului 1722. …America de Sud avea o ... (vezi toată discuția)
Articole interesante Iulian MANEA Iulian MANEA Am observat ca nu este deschisa nici o discutie pe aceasta tema, asa ca am facut-o eu. Astazi mi s-a parut interesant articolul scris in Dilema veche de ... (vezi toată discuția)