avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 623 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATIE INTRASTAT
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATIE INTRASTAT

Cine are obligatia sa depuna ? Daca depasesc valoarea stabilita de sattistica la introduceri adica 300000ron dar nu fac DELOC livrari in alte state, trebuie sa depun sau nu? Am citit legea, dar nu-mi e clara treaba
Cel mai recent răspuns: croitoru raluca , utilizator 13:46, 31 Ianuarie 2012
declaratia intrastat se depune pentru fiecare flux de introduceri sau flux de expedieri separat.
daca s-a depasit limita pentru introdureri atunci declari intrastat pentru fluxul de introduceri .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrastat stancristina1984 stancristina1984 am si eu nevoie de ajutor: in luna ian.2014 introduceri in val de 376.368,36lei , in lun feb.2014 introduceri de 102.738,70lei, in martie de 315.005.5 lei; ... (vezi toată discuția)
Impozit pe profit iclaudia19 iclaudia19 buna ziua, am cumparat o masina dintr-o tara ue pe firma...mi s-a scazut tva-ul la cumparare...impozitul pe profit scade sau nu este deductibil...este prima ... (vezi toată discuția)
Trebuie sa ma inregistrez in registrul intrastat? Carmen91 Carmen91 In luna decembrie 2009, am avut o achzitie intracomunitara, am facut declaratia Intrastat online si a fost respinsa, pt ca firma era necunoscuta. Cum ma pot ... (vezi toată discuția)