Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATIE INTRASTAT
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATIE INTRASTAT

Cine are obligatia sa depuna ? Daca depasesc valoarea stabilita de sattistica la introduceri adica 300000ron dar nu fac DELOC livrari in alte state, trebuie sa depun sau nu? Am citit legea, dar nu-mi e clara treaba
declaratia intrastat se depune pentru fiecare flux de introduceri sau flux de expedieri separat.
daca s-a depasit limita pentru introdureri atunci declari intrastat pentru fluxul de introduceri .