avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs

Buna ziua
Sunt parte intr-un proces pe care l-am castigat (fond si apel)
Partea adversa a facut recurs.Am primit citatie insa nu si motivele pe care le-a invocat.
Este normal sa primesc doar citatia fara motivele de recurs sau poate s-a omis?
Cel mai recent răspuns: ContSters234409 , utilizator 14:23, 1 Februarie 2012
Este obligatoriu sa primiti motivele de recurs pentru a va pregati apararea, eventual veti aduce la cunostinta instantei la primul termen si solicitati sa vi se predea un exemplar al motivelor(si amanarea judecatii).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura judecarii in recurs - depunere intampinare, propunere probe lonita lonita Buna ziua. Sunt intr-un proces pentru stabilire program vizitare minor, urmeaza sa se judece recursul, primul termen este in iunie. Am depus ... (vezi toată discuția)
Cum pot amâna primul termen al recursului? catalin2012 catalin2012 Buna ziua. Pe 13.06.2013 este primul termen de recurs. eu am calitatea de intimat si doresc sa stiu daca pot cere amanare pentru luare la cunostinta de ... (vezi toată discuția)
Lipsa calitatii procesuale pasive Artigas Artigas Va salut, Intr-un dosar care s-a judecat pe fond,instanta a admis exceptia lipsei calitatii procesuale pasive a uneia dintre parti care avea in dosar ... (vezi toată discuția)