Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs

Buna ziua
Sunt parte intr-un proces pe care l-am castigat (fond si apel)
Partea adversa a facut recurs.Am primit citatie insa nu si motivele pe care le-a invocat.
Este normal sa primesc doar citatia fara motivele de recurs sau poate s-a omis?
Este obligatoriu sa primiti motivele de recurs pentru a va pregati apararea, eventual veti aduce la cunostinta instantei la primul termen si solicitati sa vi se predea un exemplar al motivelor(si amanarea judecatii).