Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vreau stimulentul de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vreau stimulentul de insertie

buna ziua, sunt in concediu maternal si vreau sa ma intorc la serviciu la 1 an.intrebarea este daca imi afecteaza cu ceva faptul ca am sa depun dosarul indemnizatie copil mai tarziu decat ultima zi a concediului postnatal.multumesc!
1. Dosarul pentru indemnizatia pentru CCC il puteti depune si mai tarziu dar veti primi indemnizatia de la data depunerii.

2. Pentru a primi stimulentul de insertie trebuie sa optati pentru varianta de CCC pana la 1 an si sa reluati activitatea inainte sa implineasca copilul 1 an.