Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de crestere a copilului - vreau sa reiau munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de crestere a copilului - vreau sa reiau munca

buna ziua,sunt si eu in concediu de crestere a copilului de 10 luni de zile si vreau sa mi reincep activitatea la locul de munca,cum se procedeaza?va multumesc!
LA ce data ati nascut?
Pentru care dintre variante ati optat?
In principiu daca doriti sa reveniti la munca trebuie sa mergeti la nagajator si sa faceti o cerere de reincepere a activitatii
Faceti o cerere catre angajator prin care solicitati incetarea suspendarii contractului individual de munca (CIM) si reluarea activitatii in baza aceluiasi CIM.