Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Proces verbal de constatare, declaratii contradictorii ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Proces verbal de constatare, declaratii contradictorii ale celor doi soferi

Declaratiile celor doi soferi nu descriu acelasi accident:
- eu sustin ca am fost lovit in coltul din stanga al masiii, asteptand sa ma inscriu in circulatie, la iesirea din parcare
- el sustine ca eu nu am acordat prioritate venind de pe un drum secundar si a rezultat tamponarea frontala a mea
- declaratia lui nu contine schita accidentului iar la capitolul avarii el a mentionat:
spoiler fata, aripa dreapta fata, portiera dreapta fata si aripa dreapta spate
- din fotografiile de la asigurari nu rezulta in nici un fel tamponare frontala
Care ar fi solutia anularii procesului verbal de constatare.
bir, utilizator
Faceti o expertiza tehnica care sa arate dinamica producerii accidentului, pe care o veti plati si in caz de castigati procesul puteti cere cheltuieli de la cel care v-a tamponat.
Aveti cunostinta despre tariful pentru aceasta expertiza
Depinde de la un caz la altul, oricum pana in 1000 lei.