Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general dec 101
Discuție deschisă în Contabilitate în general

dec 101

daca nu am depus dec 100 la 25 ian 2012, care este termenul de depunere a dec 101?
dupa vechiul cod fiscal termenul era 25.febr.2012
dananicoletamoldovan a scris:

Cei care nu au declarat nimic in declaratia 100 la decembrie, vor depune 101 pana pe 25 februarie si vor face si plata impozitului.

termenul de depunere declaratie 101 si termenul de plata este de tot 25.03.2012 . de ce ar fi altul?

ContSters233047, utilizator
termenul este 25.03.2012- cititi cu atentie OG.2, asa cum a spus Simona mai sus.
mare harababura fiscala!cred ca d-nul manea iulian are dreptate si cei de la ministerul de finante ar trebui sa vina cu un comunicat cu unele precizari in acest sens.
de ce trebuie precizari?
numai cei care se incadreaza in categoriile de contribuabili de la art 34 alin (5) lit a , si b , depun pana in 25.02.2012 , restul depun pana in 25.03.2012.