Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Intrebare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Intrebare

Adeverinta care dovedeste venitul e ultimele 6 luni, necesara pentru calcularea pensiei alimentare, cum se depunde la dosar?
pot s-o trimit prin posta prin fax sau o depun personal? este pt judecatoria sector 5.
Puteti sa trimiteti adeverinta privind venitul realizat pe ultimele sase luni, prin posta, recomandata cu confirmare de primire pe adresa Judecatoriei sector 5.Puteti sa o depuneti si personal, fie in instanta la termen, fie anterior cu cel putin doua zile ( ca sa fiti sigur ca ajunge in timp util la dosarul cauzei) formulati o cerere prin care precizati ca depuneti acest inscris la dosarul cauzei, cerere pe care o depuneti la Serviciul registratura al Judecatoriei sector 5.Posibil sa trebuiasca sa vizeze cererea si judecatorul de serviciu.
Recomand modalitatea scrisoarii recomandate cu confirmare de primire.