avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 152 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Daca fiica mea are apartament pe numele ei mai platesc pensie alimentara?(lasat de mine)
Da, trebuie sa platiti pensia alimentara pana ce copilul implineste varsta de 18 ani sau 25 in cazul in care continua studiile.

O zi buna!
Pensia de intretinere este platita indiferent de bunurile dobandite, pana la implinirea varstei de 26 de ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara si dupa majoratul copilului cat timp acesta este inca la scoala YES YES Fica mea mai mare a implinit in iunie 18 ani si mai are de studiat inca 3 ani la liceu si probabil daca va dori,mai departe la colegiu sau universitate 3 sau 4 ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara - cat timp mai trebuie sa platesc ? denics denics Buna Ziua, o intrebare de la un amic, am decis sa o postez pe forum pt. pareri > Daca nu am nici un venit si copilul a inplinit 18 ani legea ma obliga sa ... (vezi toată discuția)
Drepturile familiei sau probleme juridice de familie iloveny iloveny Fiica mea are 22 de ani si termina in aceasta vara facultatea. Vrea sa urmeze un program de master care este destul de costisitor. As dori sa stiu, pana ... (vezi toată discuția)