avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de prima inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de prima inmatriculare

am inmatriculat o masina in 08.2010 si am platit o taxa de poluare de 900e,as vrea sa stiu daca se poate recupera ceva din aceasta suma si daca exista cineva care a reusit sa incaseze o parte din bani?
Cel mai recent răspuns: vladfesan , utilizator 18:28, 5 Februarie 2012
Dupa cum deja v-am raspuns, primul pas pentru demararea procedurii de recuperare a taxei de poluare este obtinerea unui duplicat certificat al dosarului de inmatriculare de la Politie.
Ultima modificare: Duminică, 5 Februarie 2012
ContSters237818, utilizator
toata lumea isi ia inapoi banii pe taxa. contactati un avocat din zona Dvs

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa prima inmatriculare catana anca catana anca as dori sa-mi recuperez taxa de prima inmatriculare pe care am platito in 2007 cand am cumparat o masina noua. Ce trebuie sa fac? Cum sa fac cererea de ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare platita in 2011 mai este valabila? LILI25 LILI25 Am cumparat o masina cu taxa de poluare platita in 2011. La serviciul inmatriculari mi-a fost respin dosarul pe motiv ca taxa nu este platita pe numele meu. ... (vezi toată discuția)