Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii ANGAJARE SALARIAT PT.P.F.A
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

ANGAJARE SALARIAT PT.P.F.A

Detin un p.f.a care are ca obiect de activitate cresterea bovinelor, in data de 20.01.2012 am angajat o persoana pe functia de crescator bovine , iar completarea revisalului in data de 19.01.2012 s-a facut pe CNP titularului de p.f.a si nu pe codul de identificare fiscala , l-am depus la itm si am primit numar de inregistrare si parola.Intrebarea mea este :urmatoarele declaratii pe care trebuie sa le fac , ma refer la 112 le fac pe codul de inregistrare fiscala si nu pe cnp si implicit si pt. celelalte declaratii?
Revisalul trebuia depus pe CIF si nu pe CNP persoanei care este PFA ... prin urmare, ar trebui sa faceti corectie la datele de angajator si sa mai trimiteti inca odata revisal-ul.