Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Statut si contract de asociere pentru constituire SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Statut si contract de asociere pentru constituire SRL

Doua persoane fizice vor sa-si infiinteze o societate comerciala cu raspundere limitata. Inteleg ca trebuiesc redactate statutul si contractul de asociere.
Ma poate ajuta cineva cu modele ptr. statut si contract de asociere intre doua persoane fizice ptr. constituirea unui SRL?.
Multumesc
model act constitutiv SRL
[ link extern ] /

[ link extern ]

Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării societăţilor în nume colectiv, in comandită simplă şi cu răspundere limitată
[ link extern ]