avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Statut si contract de asociere pentru constituire SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Statut si contract de asociere pentru constituire SRL

Doua persoane fizice vor sa-si infiinteze o societate comerciala cu raspundere limitata. Inteleg ca trebuiesc redactate statutul si contractul de asociere.
Ma poate ajuta cineva cu modele ptr. statut si contract de asociere intre doua persoane fizice ptr. constituirea unui SRL?.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:48, 7 Februarie 2012
model act constitutiv SRL
[ link extern ] /

[ link extern ]

[ link extern ]


Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării societăţilor în nume colectiv, in comandită simplă şi cu răspundere limitată
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie asociat unic infiintare srl camiha camiha Buna seara, Ma puteti ajuta cu un model de decizie asociat unic pentru infiintare SRL? Asociatul este persoana juridica straina si as vrea sa ma asigur ca ... (vezi toată discuția)
Vanzare creme facute de mine erzsi63 erzsi63 Buna ziua, sunt ineresata sa aflu ce anume trebuie sa fac sa pot sa-mi vand cremele facute de mine. Nu am nici o pregatire in acest domeniu, e un hobby care-mi ... (vezi toată discuția)
Firma consultanta resurse umane LIVIU NISTEA LIVIU NISTEA Ma intereseaza modalitatea de infiintare a unei firme de consultanta resurse umane. Multumesc! (vezi toată discuția)