Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Firmã de publicitate
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Firmã de publicitate

Buna ziua .
Am o firma de publicitate , care mi-a mers destul de bine pana acum . Acum vreau sa intru pe alt segment de clienti cu publicitatea de tip "cupon". Sunt practic acele pachete promotionale care contin mai multe tichete ce ofera reduceri la diferite obiecte/servicii. Vreau sa stiu daca aceasta "cuponiada" , mai exact daca acest tip de publicitate este cumva inregistrat la OSIM si daca poate fii folosit de orisicine .
Va multumesc
Buna ziua. Ca sa fie inregistrata la OSIM aceasta activitate cred ca ar trebui sa fie ca brevet. Insa, ma indoiesc. In principiu activitatea de publicitate - indiferent sub ce forma- poate fi desfasurata de oricine, sub denumirea/marca proprie. Cel putin asta este opinia mea. Daca alti colegi au alte opinii, mai avizate, rog sa posteze. Mult succes!