Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Declaratia 101
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Declaratia 101

Buna ziua,
Stie cineva care este termenul de depunere a declaratiei 101 in situatia in care impozitul anual este mai mic decat cel declarat in D100? Stiam ca scadenta este de 25.02.2012, apoi s-a modificat in 25.03.2012, iar programul D101 imi genereaza 25.01.2012.
Mentionez inca odata ca sunt in situatia in care am de recuperat impozit pe profit...
Versiunea 7 am descarcat-o si eu. Si totusi apare 25.02.2012. Chiar nu stiam ca au venit modificari? Cand? Ce ordin, ordonanta?
Am impresia ca imi iese asa pentru ca am impozit de recuperat ( rd. 49). In primele 2 trimestre am avut impozit pe profit mai mare decat pe tot anul, deci rd. 46 - impozit pe profit declarat prin D100 este mai mare decat impozitul anual (rd.44). Orice fac, cu oricare varianta, imi iese la scadenta 25.01.2012. La ultima varianta a declaratiei nici nu se poate bifa in casuta cu inchiderea exercitiului financiar. Sunt epuizata, nu mai stiu ce sa fac...