Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Am o angajata care s-a casatorit si implicit si-a schimbat numele. Cum procedez cu modificarea in revisal ?
Cu stima Mihai
Intrati in Revisal pe salariati -modificare, si-i modificati numele, la detalii puteti sa treceti certificatul de casat. nr. .. sau sentinta de divort nr.... dupa care transmiteti normal registrul ca la orice modificare.
salariati>modificare,din rubrica operatii>date salariat,si schimbati numele de familie al salariatei;am avut si eu un caz si am trecut numele de familie dupa casatorie iar in paranteza numele de familie dinaintea casatoriei