Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... lipsa gestiune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

lipsa gestiune

buna ziua. sunt marcel si sunt in urmatoarea situatie : la ultimul inventar am iesit lipsa o mare suma de bani. nu vreau sa le platesc acea suma. locul de depozitare al marfii e situat in acelasi spatiu in care mai sunt doua gestiuni. deseori vindem unul altuia. m-ar putea pune sa platesc acea suma integral? gestiunea e tinuta valoric, unele preturi difera de cel de intrare ,si s-au facturat produse care nu au intrare. ce se poate intampla ? va multumesc.

Daca sunteti angajat cu contract de munca si aveti functie de gestiune si ati primit inventarul respectiv...normal ca veti plati. Ati putea sa faceti o expertiza....daca veti fitras si la raspundere penala conform legii.
Succes!
in aceeasi incapere mai sunt doi colegi.
raspund doar eu pentru neregulile constatate?

in principiu ce pedeapsa as putea primi?
cu executare sau suspendare ( nu voi avea posibilitatea de a plati presupusul prejudiciu)