Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Casare si trimitere spre rejudecare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Casare si trimitere spre rejudecare

Mi-a fost admis un recurs la curtea de apel si s-a dispus casarea si trimiterea spre rejudecare aceleiasi instante, ce inseamna asta? se rejudeca de tribunal sau de curtea de apel? cat dureaza pana primesc termen? am sanse de castig?
multumesc mult de informatii! mi-e cam greu sa ajung la CA...alte metode de a afla?
Nu prea sunt alte posibilitati. Doar prin procura sa mearga altcineva. Incercati sa vorbiti cu cei de la arhiva daca le puteti trimite o cerere si taxa de timbru prin posta. Hotararile de la CA nu se comunica.
as putea sa astept sa se dea termen la tribunal si sa studiez dosarul acolo, nu? ce m-ar mai putea instanta sa fac?
cam care dintre motivele de casare ar putea fi in cazul unei cerere de chemare in judecata pentru recuperarea taxei auto?
Da. puteti asstepta si studiati dosarul la Tribunal.