Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale bonuri masa
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

bonuri masa

as vrea sa va intreb :
Daca un salariat nu are un program de lucru de 8 ore ( are mai putin) si este la al doilea loc de munca poate beneficia de bonuri de masa?
Sigur ca da.Doar ca va primi bonuri proportional cu timpul lucrat
Indiferent de numarul locurilor de munca bonurile de masa se pot da angajatilor , la initiativa angajatorilor (adica daca vrea .. iti da, daca nu .. nu). Faptul ca nu sunteti cu norma intreaga - 8 ore, aceste bonuri se recalculeaza si se da corelat cu numar de ore lucrate, sau cum doreste angajatorul.

Dar aici ramane la latitudinea angajatorului, din pacate.