Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendarea dreptului de a conduce
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendarea dreptului de a conduce

Bună ziua
Am o nelămurire şi sper sa ma poată ajuta cineva.
Agentul rutier suspenda permisul sau il retine in vederea suspendarii care se face de catre seful poliţiei?
Vă mulţumesc
Il retine!!Nui nevoie de interventia organelor superioare pt al retine!Pt anulare e nevoie de o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila!