avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendarea dreptului de a conduce
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendarea dreptului de a conduce

Bună ziua
Am o nelămurire şi sper sa ma poată ajuta cineva.
Agentul rutier suspenda permisul sau il retine in vederea suspendarii care se face de catre seful poliţiei?
Vă mulţumesc
Cel mai recent răspuns: Teodor Popa , Alte profesii 11:24, 16 Februarie 2012
Il retine!!Nui nevoie de interventia organelor superioare pt al retine!Pt anulare e nevoie de o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor intelegere sentinta. silviusasa silviusasa Buna ziua, As dori sa-mi explicati sentinta primita de tatal meu... precizez ca ma intereseaza mai mult daca isi poate recupera permisul de conducere si in ... (vezi toată discuția)
Predarea permisului dupa pronuntarea hotararii RazvanCr RazvanCr Am si eu o problema si nu stiu cum sa procedez. In data de 25.08.2010 am fost depistat de aparatul radar cu 199 km/h in afara localitatii. Dupa cateva ... (vezi toată discuția)
Anulare permis de conducere ? Romică Stoica Romică Stoica In urma unui control in trafic am fost gasit sub influienta bauturilor alcoolice cu o concentratie suficienta ca sa fiu trimis in judecata si condamnat la o ... (vezi toată discuția)