Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA factura Wizz Air
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA factura Wizz Air

Buna ziua,

Am cumparat un bilet de avion pe firma de la WizzAir . Am primit factura de la Wizz Ungaria , factura este fara tva . Trebuie sa inregistrez tva-ul pentru factura la noi ? Este taxare inversa ? Sau doar pun toata suma pe cheltuieli ?

Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc de raspuns . Trebuie sa declar factura aceasta in declaratia 390?
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc frumos .