avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

Va rog, imi spune si mie cineva cui ma adresez,in calitate se administrator al firmei, pentru a cere insolventa si care sunt pasii ce trebuisc urmati.
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 20:08, 18 Februarie 2012
Pasii pe care trebuie sa ii urmati si documentele necesare le gasiti in cuprinsul legii nr. 85 din 2006 (art. 26, 27, 28 si urmatoarele). Cererea de deschidere a procedurii se adreseaza tribunalului teritorial in a carui raza de competenta se afla sediul societatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Faliment alyda alyda Buna dimineata! Va rog sa-mi spuneti cum pot declara o firma falimentara? Am acumulat datorii atat catre stat cat si catre furnizori si nu le pot ... (vezi toată discuția)
Intrarea in insolventa si falimentul- cerere cosminghe cosminghe Buna ziua, Am doua societati comercile (Srl ambele) la una sunt asociat unic si administrator si i-am suspendat activitatea pe trei ani, iar ... (vezi toată discuția)
Masa credala Ramona1982 Ramona1982 care sunt pasii de urmat pt a intra la masa credala? si in ce situatie se intra? (vezi toată discuția)