Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

Va rog, imi spune si mie cineva cui ma adresez,in calitate se administrator al firmei, pentru a cere insolventa si care sunt pasii ce trebuisc urmati.
Pasii pe care trebuie sa ii urmati si documentele necesare le gasiti in cuprinsul legii nr. 85 din 2006 (art. 26, 27, 28 si urmatoarele). Cererea de deschidere a procedurii se adreseaza tribunalului teritorial in a carui raza de competenta se afla sediul societatii.