Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... panouri solare
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

panouri solare

stie cineva daca se poate face dosar(adica daca este eligibil ) pentru finantare nerambursabila prin programul "CASA VERDE " pentru panouri solare apa calda menajera , daca locuiesti la bloc ?? Va multumesc !
Anterior demararii oricaror demersuri,interesati-va la presedintele de asociatie asupra aspectului de utilizare exclusiva de catre dvs a spatiului comun
Spatiul comun din condominiu poate fi schimbat ca aspect sau destinatie numai cu acceptul asociatiei de proprietari,conform art 11 pct 2 din L nr 230/2007
Sunt excluse blocurile. Din Ghidul 2011: " (2) Nu este eligibil solicitantul care deţine în proprietate un imobil format din teren cu una sau mai multe construcţii, dintre care unele părţi sunt comune, iar restul sunt proprietăţi individuale, pentru care se întocmesc o carte funciară colectivă şi câte o carte funciară individuală pentru mai mult de două unităţi individuale, apartamente - locuinţe, aflate în proprietate exclusivă, care poate fi reprezentată de locuinţe şi spaţii cu altă destinaţie, după caz. [ link extern ]