Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Trecere de la perioada determinata la nedeterminata in ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Trecere de la perioada determinata la nedeterminata in contract munca

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. Dupa terminarea celor 3 luni de proba la firma la care lucrez inca nu am primit actul aditional de la trecerea din perioada determinata la cea nedeterminata. Cele 3 luni s-au incheiat pe 16 ianuarie. As vrea sa stiu care ar putea fi motivele in astfel de situatii, excluzand incheierea contractului de munca din partea angajatorului? unde pot sa ma adresez pentru a afla daca am fost inregistrata la fortele de munca?
Va multumesc.
este un pic confuz! perioada de proba nu inseamna ca cim a fost incheiat pe perioada determinata. perioada de proba este 90 zile,perioada in care oricand poate fi incetat cim-ul. un contract pe perioada determinata de trei luni nu poate avea perioada de proba tot de trei luni. so, tu stii bine ce fel de contract ai semnat? ai o copie a acestuia si tu? de adresat te poti adresa direct la itm, dar mai intai ceri de la resurse umane un print al revisalului aferent persoanei tale. cererea o faci in scris, cu numar de inregistrare. Angajatorul e obligat sa-ti elibereze in termen de 15 zile hartiile solicitate.