Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general decl. 394
Discuție deschisă în Contabilitate în general

decl. 394

Buna ziua,
Cand se depune declaratia 394 lunar?
Multumesc!
in functie de cum depuneti decl.300 la trim. sau lunar,asa depundeti si decl.394..
succes!!
Decl 394 se depune lunar cind perioada fiscala dpv al tva este lunara.

opanaf 3596/2011
Art.7.—Perioada de raportare pentru formularul menționat la art. 2 este perioada fiscală declarată pentru depunerea decontului de taxă pe valoarea adăugata (formularul 300), prevăzută la art. 1561 din Legea nr. 571/2003 privind Codul fiscal, cu modificările și completările ulterioare.