Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conventie civila - cabinet avocat - studenti
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conventie civila - cabinet avocat - studenti

Imi spune-ti si mie va rog daca un cabinet/societate de avocatura mai poate incheia conventie civila cu studentii care doresc sa lucreze???

Dupa cum sustin domnii functionari din cadrul ITM, nu mai pot fi incheiate astfel de conventii, iar studentii care lucreaza la cabinete/societati de avocatura urmeaza a fi platiti in functie de "proiectele realizate"...

Multumesc anticipat!
contract de munca obligatoriu part time conform practicii declarate in adeverinta .